1 Ekim 2016 Cumartesi 04:26
Zehra Okur (105 Şiir)

 

Anneme Mektup

ANNEME MEKTUP
Ben senin küçük kızın bir tanen seni çok seven ve seninle gurur duyan seni yüreğinden taşıyan ve eksik etmeyen kızın, geceleri uykum kaçtığında yanı başına gelip de beni koynuna alırmısın, anneciğim dediğim zaman elinin tersiyle itelediğin o masum bakışlı küçük kızınım anne dediğim zaman dönüp bakmayan san ki bana kızgınmışsın ki gibi bana tavır koyan benim tatlı annem bense seni göklerde uçan kuşlar gibi ve yerlerde açan çiçekler gibi çok seven tek kızın Lale bir kez olsun. elimden tutup da gezmeye götürmek istemediğin zaman gözlerimden akan gözyaşlarıma bakmayan ve dönüp de bir kez olsun beni okşamayan o ellerine muhtacım annem anneler gününde bir demet çiçekle karşına gelip anneciğim anneler günün kutlu olsun. dediğim de dönüp bakmayan güzel annem senin varlığın senin sevgin her şeye değer.
Rengârenk çiçekler gibi güzel ve özelsin benim melek annem. Çocukluğum da yanı başımda hep seni görmek istedim mutluluğu seninle paylaşmak ve güzel günler yaşamak benimde hakkımdı. O mutluluğu bana çok gören bir anne nedendir ki hiç yüzü gülmeyen ve masum bakışlı annem ah çekipte yüreğimi dağlayan içini bana dökmeyen ve yoklukla ve zorlukla beni büyüten sevgili annem bu mektubum sana benim tatlı annem… Belki beni anlarsın diye sana ben bu mektubu yazdım benim tatlı annem biz çocukları sevmenizi ve mutlu etmenizi istiyoruz. Çok mu şey istiyoruz. Acaba bir düşünün anneciyim mutluluk her çocuğun hakkıdır.
Anne başımın tacı. Gönlümün ilacı.
Her derde deva merhemsin.
Anneler günün de sen benim.
Tek çiçeğim ve tek meleğimsin.
Bir demet gül olsam yanı başında rengârenk çiçekler açsam gönül tacında bir mum yaksam evimizin içinde ışil ışil mutluluk hep yanımızda olsa.
Bir genç kızın Annesine yazdığı duygusal mektup.
Annelerimizden çocuklarına bir küçük sevgi çok görmesinler istiyorum her çocuk tıpkı anne gibi birer gül demetidir. Onların yumuşacık kalpleri bizlerin en değerli varlığıdır.
Zehra OKURZehra Okur

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir.

Şair ve şiirler www.antoloji.com'dan alınmıştır.