Hacı Ali Polat

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti’den Belediye Başkan Adayı gösterilen Fatih Yumak’tan Boşalan Ak Parti il başkanı koltuğuna Hacı Ali Polat getirildi. Fatih Yumak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Bayburt Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesinden sonra boşalan il başkanlığı görevine 2009-2014 yıllarında Bayburt belediye başkanlığı yapan Hacı Ali Polat getirildi.


1967 Yılında Bayburt Helva Köyünde doğdu. İlkokulu ve hafızlığı köyünde, orta ve lise tahsilini Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinde, yüksek tahsilini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 1992 yılında tamamladı.

1992-94 yılları arasında Giresun Eynesil İmam-Hatip Lisesinde öğretmenlik, 1994-95 yılları arasında Bitlis Tatvan’da kısa dönem askerlik, 1995’ten 01.12.2008 tarihine kadar Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve yurt müdürlüğü yaptı. Bu sürede Bayburt İl müftülüğünün “tebliğ ve İrşad” ekibinde merkez camilerde fahri vaizlik yaptı. Memur-Sen Konfederasyonu Bayburt İl Başkanlığı yaptı. Eğitim-Bir-Sen Bayburt şubesinin kurucu üyesi ve Bayburt’a özgü mahalle odalarından üç tanesini bünyesinde bulunduran Esentepe Mahallesi Geliştirme Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

2009-2014 yıllarında Bayburt Belediye Başkanı olarak görev yapan Hacı Ali Polat evli ve 4 çocuk babasıdır.