31 Temmuz 2021, Cumartesi

BayburtHaber.com | Bayburt'un Nabzı...

Bayburt Üniversitesi, Yüz Yüze Eğitimlere Başladı

Bayburt Üniversitesi, Yüz Yüze Eğitimlere Başladı

Yapılan düzenlemeye göre Bayburt Üniversitesinde 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında eğitim-öğretim hizmetlerinin yüz yüze, hibrit (karma) ve uzaktan eğitim modelleri ile gerçekleştirilmesine karar verildi.
Bayburt Üniversitesi, Koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında, YÖK kararı ile üniversitelerin örgün öğretime ara vermesi sonrasında; yüz yüze, hibrit ve uzaktan eğitim sistemi hazırlıklarını tamamlayarak bahar yarıyılında uygulanacak olan eğitim modelleri ve bu eğitim modellerinin uygulanacağı bölüm ve programları belirlemiş oldu.
2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı eğitim-öğretim faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci” rehberi ile 17.02.2021 tarihli yazısı doğrultusunda, Bayburt Üniversitesinde bahar yarıyılında da öğretimin sekteye uğramaması için tüm altyapı ve bilişim sistemleri konusunda hazırlıklarını tamamlandı. Tamamlanan bu hazırlıklılar kapsamında yüz yüze, hibrit ve uzaktan eğitim sistemi ile öğretim faaliyetlerinin yürütüleceği Bayburt Üniversitesinde tüm öğrenci ve öğretim elemanları sisteme tanımlandı.
Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Bayburt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Aydıntepe Meslek Yüksekokulu ve Demirözü Meslek Yüksekokulunda faaliyetlerine devam eden on üç bölüm ile yirmi iki programın yüz yüze eğitim modeli ile gerçekleştirilmesine karar verildi. Yüz yüze eğitimin yapılacağı bu birimler dışında yer alan birimlerde ise bahar yarıyılına hibrit ve uzaktan eğitim modeli ile devam edilmesi kararlaştırıldı. Bayburt Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında uygulanacak olan eğitim modelleri ve bu modellerin uygulanacağı bölümlerle ilgili ayrıntılı bilgiye birimlerin kendi web adreslerinden ulaşılabiliyor.
Bayburt Üniversitesi olarak gerekli alt yapıya sahip olduklarını da  kaydeden Rektör Coşkun, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın başkanlığında yürütülen çalışmalar doğrultusunda faaliyetlerine devam eden Bayburt Üniversitesinin, 14 bini aşkın öğrencisine çeşitli öğretim modellerine göre eğitim verecek gerekli altyapı ve donanıma sahip olduğunu vurgulayarak; bu süreci, Bayburt Üniversitesinin alanında yetkin personellerinin destekleri ve öğrencilerinin özverili yaklaşımlarıyla en verimli  şekliyle tamamına erdireceklerini dile getirdi.
Bayburt Üniversitesi’nde 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında Yüz Yüze Eğitim-Öğretim faaliyetleri aşağıdaki bölümlerde gerçekleşecek:
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Beslenme ve Diyetetik bölümü
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Resim Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu
Antrenörlük Bölümü
Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu
Tasarımı Bölümü  (Grafik Tasarımı)
Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü (İş Sağlığı ve Güvenliği)
Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü (Özel Güvenlik ve Koruma)
Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü (Fotoğrafçılık ve Kameramanlık)
Bayburt Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu
Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü (Yaşlı Bakım)
Tıbbı Hizmetler ve Teknikler Bölümü (İlk ve Acil Yardım)
Tıbbı Hizmetler ve Teknikler Bölümü (Optisyenlik)
Tıbbı Hizmetler ve Teknikler Bölümü (Tıbbi Laboratuvar Teknikleri)
Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu
Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü (Aşçılık)
Aydıntepe Meslek Yüksek Okulu
Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü (Harita ve Kadatsro)
Gıda İşletme Bölümü (Gıda Teknolojisi)
Demirözü Meslek Yüksek Okulu
Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü
İş Makineleri ve Operatörlüğü Bölümü
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumlari

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadir.

Yorum Yazin

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teskil edecek, yasadisi, tehditkar, rahatsiz edici, hakaret ve küfür içeren, asagilayici, küçük düsürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykiri, kisilik haklarina zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden dogan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içerigi gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık