Dora Emlak Sol Banner 2021
Katık Döner Sağ Banner 2021

21 Eylül 2021, Salı

BayburtHaber.com | Bayburt'un Nabzı...

Prof.Dr.Hacımüftüoğlu ‘İslami Kimlik’ Konulu Konferans Düzenledi

Prof.Dr.Hacımüftüoğlu ‘İslami Kimlik’ Konulu Konferans Düzenledi

Sayın hocalarım ve kıymetli arkadaşlar;
Türkiye Gençlik Vakfı Bayburt İl Temsilciliği olarak düzenlemiş oldugumuz İslami Kimlik konferansına hepiniz hoş geldiniz. Türkiye Gençlik Vakfı  adına sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.Türkiye Gençlik Vakfı, Dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır.TÜGVA, geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için çalışmaktadır. Öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, merhametli, başarılı ve sorumluluk sahibi gençlerin, yeni nesil projeler hazırlarken kendilerini geliştirdikleri bir vakıf kültürüne sahiptir.Adalet, ahlak, birlik, iyilik ve özgürlük değerlerini benimsemiş gönüllü gençleri ile daha iyi bir dünya hayaliyle çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürmektir.

Türkiye Gençlik Vakfı, Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlama misyonu ve Medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesilleri yetiştiren bir vakıf olma vizyonu ile kurulmuştur.Gençliğini ihmal edenler, geleceklerini imha ederler.

Nasıl bir gençlik?

Hz. Ebûbekir olacak, bütün varlığa, insanlığa kol kanat gerecek, “cehennemi öyle daralt ki Ya Rab, başka kimseyi almasın” diyecek yüce gönüllü bir gençlik...

Hz. Ömer olacak, zifirî karanlıkta kapkaranlık bir kayada haksızlığa uğrayan kara bir karıncanın hakkını arayacak bir gençlik...

Hz. Osman olacak, iki yanından nûr akacak, hayası insanlara insanlığını hatırlatacak numûne-i imtisal olacak bir gençlik...

Hz. Ali olacak, müşriklerin öldürmek için karar verdikleri Efendimiz'in yatağına girecek kadar Peygamber sevgisi sınır tanımayan bir gençlik... Nasıl bir gençlik?

İnsanlığın sorunlarını mesele edinen, meselesiz insanın eninde sonunda köleleşeceği bilinciyle hareket ederek hakikatten süt emen, fikir, oluş ve “varoluş” çilesi çeken (=kendine gelerek kendinden geçme, «hiçleşerek” dirilme zorlu yolculuğuna çıkan) bir gençlik..

Kalbi “Ya Hakk!” diye atacak, beyni “Ey Hakikat!” diye zonklayacak, hakikatin hayat olması için bu dünyada yaşayacak ama bu dünyayı yaşamayacak bir gençlik!

Peki bu gençliğe sahip olmamız için tügva nın faaliyetleri nelerdir?

Her Cuma günü üniversite hocalarımızı gençlerimize sohbet vermek üzere vakfımıza davet ediyoruz. Her fırsatta gençlerimizle sabah namazında buluşuyoruz. Yetenekli ve çalışkan öğrencilerimiz için alanları ile ilgili projeler oluşturmaktayız. Üniversite öğrencilerimizin kendi alanlarında oluşturdukları projeleri geliştirmeleri için maddi ve manevi destek sunuyoruz. Ve buna benzer gençlerimiz için bir çok faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Sözlerime necip fazıl’ın gençliğe hitabesinde ki şu sözleri ile son vermek istiyorum.

Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik

Zaman bendedir ve mekan bana emanettir şuurunda bir gençlik,

Kökü ezelde ve dalı ebed de bir davanın aşkına ve idrakine sahip bir gençlik

Milletine ümmetine ve tüm insanlığa numune teşkil edecek bir gençlik

Kim var diye seslenilince sağına ve soluna bakmadan ben varım diyen gençlik

Canların canı uğrunda can vermeyi cana minnet sayacak kadar gözü kara bir gençlik

Her türlü zehirli tesirden nefsini koruyabilecek destan yazabilecek bir gençlik

Rabbinden ve resulunden başka dayanak aramayan bir gençlik

Genç adam! Bundan böyle senden beklediğim manevî babanın tabutunu musalla taşına, Anadolu kıtası büyüklüğündeki dâva taşını da gediğine koymandır!
Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es!...

Habere Ait Fotoğraflar

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumlari

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadir.

Yorum Yazin

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teskil edecek, yasadisi, tehditkar, rahatsiz edici, hakaret ve küfür içeren, asagilayici, küçük düsürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykiri, kisilik haklarina zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden dogan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içerigi gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık