04 Ağustos 2021, Çarşamba

BayburtHaber.com | Bayburt'un Nabzı...

Sanayi Esnafı Ekim Ayında Tapularını Almaya Hazırlanıyor

Sanayi Esnafı Ekim Ayında Tapularını Almaya Hazırlanıyor

Tasfiye Halinde S.S. 21 Şubat Bayburt Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin 2019 hesap yılı olağan genel kurulu 21 Şubat Küçük Sanayi Sitesi D Blok 4/1 nolu işyerinde yapıldı.
Genel Kurul Toplantısına Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Selahattin Karaman, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil İbrahim Yöney, Kooperatif Başkanı Cengiz Kahraman, Yönetim kurulu ve kooperatif üyeleri katıldı.
Kongrede konuşan Kooperatif Başkanı Cengiz Kahraman, geçtiğimiz günlerde çözülen tapu sorununu hatırlatarak, borçlarını ödeyen sanayi esnafına tapularını vereceklerini belirtti. Kahraman, "Tapu işlemlerimizin sonuna gelmiş bulanmaktayız, genel kurulumuzdan sonra en kısa zamanda ortaklarımızın tapularını vermeyi hedeflemekteyiz. En geç ekim ayının sonuna kadar ortaklarımızın tümünün borçlarını ödemesi gerekmektedir. Borçlarını ödeyen ortaklarımızın tapu işlemleri başlatılacak olup, borçlarını ödemeyen ortaklarımızın tapu işlemleri borçlarını bitirene kadar bekletilecektir. İşlemlerimizin hızlı şekilde ilerlemesi ve kooperatifimizin tasfiye edilebilmesi için ortaklarımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz" dedi.

Yönetim Kurulu'nun çalışmalarına ilişkin faaliyet raporu, Başkan Cengiz Kahraman tarafından ortaklara, İbrahım Sarıaslan'ın Denetim Kurulu Raporu, Ortaklara İlişkin Bilanço, Gelir-Gider ve Tahmini Bütçe 2020 Bütçesi Kooperatif Başkanı Baki Merala tarafından ortaklara okundu. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinin ibraları ile bilanço ve kar ve zarar hesabı genel kurulda hazır bulunan pay sahiplerinin oylarıyla açıldı. 2020 yılı için tahmini bütçe, genel kurulda hazır bulunan 55 ortağın oylarıyla onaylandı.

2020 Yılı Kooperatif Aidatları
31 Ekim 2020 tarihine kadar 60 m2 işyerleri için; 120 m2 işyerleri için 460 TL; Genel Kurul'da 700 TL, 180 m2 için 825 TL, 240 m2 için 950 TL ücret genel kurula sunuldu. Üyelik ücretleri genel kurulda hazır bulunan 55 ortak tarafından kabul edildi.
Kooperatif yönetim kurulu seçimine tek liste giren Cengiz Kahraman, 55 ortağın oyuyla 2 yıllığına seçildi.

Yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu:
Asil üyeler:
1-Cengiz KAHRAMAN                                                  
2-Sani MELEKOĞLU                                                      
3-Hacı Mehmet KAYALI
Yedek üyeler:
1- Mehmet Ertaç
2- Vahdet Kıyar
3- Yusuf Sisnelioğlu

Kooperatif Genel Kurulu, 21 Şubat ve sonrasında Sanayi Sitesi'nin kuruluşunda görev alan başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan kooperatif ortaklarına plaket töreni ile son buldu. Yaşayan eski yönetim kurulu üyelerine plaket verilirken, ölen eski yönetim kurulu üyeleri yakınlarına plaket takdim edildi.

Plaket takdim edilen isimler şöyle: Hacı Mahmut Sekmenli, Selahattin Karaman, Nafiz Kahraman, Ahmet Işık, Metin Dürüster, Hacı Bayram Sarıaslan, Adem Aydoğdu, Turgut Tayfur, Mehmet Şipal, Halil İbrahim Atayeter, Metin Kopuzlu, Mücahit Kurdal.

 

Habere Ait Fotoğraflar

Kaynak: Çoruh Gazetesi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumlari

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadir.

Yorum Yazin

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teskil edecek, yasadisi, tehditkar, rahatsiz edici, hakaret ve küfür içeren, asagilayici, küçük düsürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykiri, kisilik haklarina zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden dogan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içerigi gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık