Bayburt
DOLAR32.5888
EURO34.7283
ALTIN2473.3

Bayburt Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bayburt Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Abone ol
Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü, sözleşmeli personel alımı yapmak üzere ilan açtı.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar” da yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle belirtilen pozisyonlara toplam 29 sözleşmeli personel alınacak.

İLAN NOSÖZLEŞMELİ POZİSYONLARKPSS YILI VE PUANIMEZUNİYET DURUMUSAYIARANAN ŞARTLAR
2022- 01Koruma ve Güvenlik Personeli (Erkek)2020 / KPSSP93
KPSSP94
Ortaöğretim Önlisans5Ortaöğretim(lise) ve Önlisans mezunu olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.
2022-02Destek Personeli - Temizlik (Erkek)2020 / KPSSP94Ortaöğretim8Ortaöğretim(lise) mezunu olmak.
2022-03Destek Personeli - Temizlik (Kadın)2020 / KPSSP94Ortaöğretim2Ortaöğretim(lise) mezunu olmak.
2022-04Destek Personeli - Boya - Badana ve Temizlik İşleri (Erkek)2020 / KPSSP94Ortaöğretim1Ortaöğretim(lise) mezunu olmak. İnşaat, sıva, boya veya badana işlerinde en az 1 (bir) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak veya MEB onaylı İnşaat, sıva, boya veya badana ustalık belgesine sahip olmak.
2022-05Destek Personeli - Sıhhi Tesisat ve Temizlik İşleri (Erkek)2020 / KPSSP94Ortaöğretim1Ortaöğretim(lise) mezunu olmak. Sıhhi Tesisat işlerinde en az 1 (bir) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak veya MEB onaylı Sıhhi Tesisat ustalık belgesine sahip olmak.
2022-06Destek Personeli - Elektrik ve Temizlik İşleri (Erkek)2020 / KPSSP94Ortaöğretim1Ortaöğretim(lise) mezunu olmak. Elektrik işlerinde en az 1 (bir) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak veya MEB onaylı Elektrik Tesisatçısı veya Elektrik Tesisatları ve Pano
Monitörlüğü Ustalık veya Kalfalık Belgesine sahip olmak.
2022-07Kütüphaneci2020 / KPSSP3Lisans1Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.
2022-08Psikolog2020 / KPSSP3Lisans1Psikoloji lisans programından mezun olmak.
2022-09Tekniker (Bilgisayar)2020 / KPSSP93Önlisans1Bilgisayar Programcılığı veya Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama ön lisans programlarının birinden mezun olmak. Alanında en az 1 (bir) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak. (Üniversitemizin ihtiyaç duyulan birimlerinde kablolama, güvenlik kamerası işlemleri, bilgisayar yazılım ve donanım vb. işlerinde çalıştırılacaktır.)
2022-10Teknisyen (Marangoz İşleri)2020 / KPSSP94Ortaöğretim1Ortaöğretim (Meslek Lisesi) Ağaç İşleri veya Mobilya ve Dekorasyon bölümlerinden birinden mezun olmak. Alanında en az 1 (bir) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak.
2022-11Büro Personeli (Sekreter)2020 / KPSSP93Önlisans2Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi Sekreterliği ön lisans programlarından birinden mezun olmak. (Üniversitemizin ihtiyaç duyulan birimlerinde Sekreter ve Büro Hizmetleri personeli olarak görev yapacaktır.)
2022-12Büro Personeli2020 / KPSSP93Önlisans1Adalet Meslek Yüksekokulu ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
(Üniversitemizin ihtiyaç duyulan birimlerinde Hukuk, Mevzuat ve Büro Hizmetleri personeli olarak görev yapacaktır.)
2022-13Büro Personeli2020 / KPSSP93Önlisans1Adalet, Maliye, Bankacılık ve Sigortacılık, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, İşletme Yönetimi, Grafik Tasarımı veya Halkla İlişkiler ve Tanıtım ön lisans programlarından birinden mezun olmak.
2022-14Büro Personeli2020 / KPSSP3Lisans2İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya Maliye Lisans programlarından birinden mezun olmak.
2022-15Büro Personeli (Kalite Yönetimi)2020 / KPSSP3Lisans1Lisans mezunu olmak. Kalite yönetimi, toplam kalite yönetimi, kalite yöneticiliği veya kalite yönetim sistemi sertifikalarından birine sahip olmak.
TOPLAM29 

A. GENEL ŞARTLAR
1)
 Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
2) 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS (B) Grubundan Lisans mezunları için P3 puan türünden, Önlisans mezunları için P93 ve Ortaöğretim mezunları için P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak.
3) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak.
4) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık problemi ve akıl hastalığı bulunmamak.
5) Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri geçerlidir.
6) 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan "Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu" gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup arşiv araştırması sonucuna istinaden sözleşme imzalanacak aday ile iletişime geçilecektir.
7) Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulunmak istedikleri sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması,
8) Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.
9) İstihdam edilecek personel hizmet ihtiyaçlarına göre Üniversitemizin ilçeler dahil farklı yerleşkelerinde görevlendirilecektir.

B. BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ
1)
 En az ortaöğretim mezunu olmak.
2) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,
3) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde sayılan şartlara haiz olmak,
4) Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.
5) 170 cm’den kısa boylu olmamak (Herhangi bir sağlık kuruluşundan boy ve kilo gösterir Resmi belge niteliği taşıyan belge alınacaktır.)
6) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 15’den az olmamak, (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+15=95’ten fazla, 80-15=65’ten az olmaması gerekmektedir.)
7) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
8) Ülkenin her yerinde 24 saat esasına göre vardiyalı ve/veya dış mekânda çalışmasına ve seyahat etmesine engel bir durumunun olmaması (Bu pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır),
9) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak, MEB veya alındığı Üniversiteden onaylı, ilgili sertifikalara sahip olmak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

DİĞER UNVANLAR
1) 
Aranan şartlar alanında yer alan mezuniyet, sertifika ve tecrübe şartını sağlıyor olmak.
2) Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

C. BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER
1)
 Başvuru Formu (Başvuru formu Başkanlığımız internet sayfasından temin edilecektir),
2) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,
3) Hizmet Dökümü e-Devlet https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresinden alınan Barkodlu Hizmet Belgesi ya da Barkodlu kurum isimlerini gösterir sigorta tescil dökümü ile birlikte - Barkodlu Belge Oluştur tuşuna basılarak alınması gerekmektedir.)
4) Diploma fotokopisi veya e-Devlet üzerinden alınacak doğrulama kodlu mezuniyet belgesi,
5 KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
6) Askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınacak doğrulama kodlu),
7) Adli Sicil Kaydı (e-Devlet üzerinden alınan doğrulama kodlu belge kabul edilecektir),
8) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair sağlık beyanı (Sağlık beyanı örneği internet sayfamızdan temin edilecektir) - Sağlık raporuna gerek yoktur.
9) Koruma ve Güvenlik Personeli kadrosuna başvuran adayların Özel Güvenlik Kimlik Kartı fotokopisi ve herhangi bir sağlık kuruluşundan ilan tarihinden sonra almış oldukları boy/kilo gösterir belge
10) Destek Personeli (Elektrik, Sıhhi Tesisat, Boya-Badana), Tekniker ve Teknisyen kadrosuna başvuran adayların tecrübe süresinin tespitinde eDevletten alınan hizmet dökümü kullanılacak olup, tecrübenin tespiti için ilgili meslek kodundan sigorta yatmış olması gerekmektedir. Meslek kodunun girilmemiş olması durumunda sigorta dökümünde yer alan resmi veya özel kuruluşlardan alınmış imzalı iş deneyim belgesinin eklenmesi gerekmektedir.
11) Büro Personeli(Kalite Yönetimi) kadrosu için talep edilen sertifika fotokopisi.

D. BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI
1)
 Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 (onbeş) gün içinde https://www.bayburt.edu.tr/ internet sitesinde bulunan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak imzalı şekilde yukarıda belirtilen belgelerle birlikte 15/06/2022 -  29/06/2022 (dâhil) tarihleri arasında Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığında (Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri İdari Birimler Binası 69000/BAYBURT) olacak şekilde şahsen ve elden teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
2) Adaylar sadece tek bir unvan için başvuru yapacaklardır. Birden fazla unvana başvuru yapıldığı takdirde her iki unvan için yapılan başvuru da geçersiz sayılacaktır.
3) Başvuru formunu hatalı dolduran, eksik ya da hatalı belge ibraz edenlerin müracaatları kesinlikle kabul edilmeyecektir.
4) Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin sözleşmesi yapılmaz. Sözleşme yapılmış olsa dahi fesih edilir. Bu kişiler hiçbir hak talebinde bulunamaz.

E. SONUÇ
1) 
Başvuru şartlarını sağlayan adaylar arasından tüm başvurular KPSS puanlarına göre değerlendirilecektir.
2) KPSS puanı aynı olan adaylar olması durumunda doğum tarihi daha sonra olan adaya öncelik verilir.
3) Atanmaya hak kazanan asıl ve yedek adaylar, ilanın başvuru süresinin bitiminden 10 (on) iş günü içerisinde web sayfamızda duyurulacaktır.
4) Her kadronun 4 (dört) katı kadar yedek aday belirlenecektir.
5) Adaylar başvuru sonuçlarını ve işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman bilgilerini  Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nın https://www.bayburt.edu.tr/tr/personel internet adresinden takip edebileceklerdir.
6) Asıl kazananlardan süresi içerisinde başvurmayan veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılacaktır.
7) Atanmaya hak kazanan adayların, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 15 (on beş) iş günü içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen adaylar atama hakkını kaybeder. (İstenilen belgeler ve gerekli bilgiler ayrıca duyurularda yayımlanacaktır.)
8) Başvuru yapan adaylara evrak iadesi yapılmayacaktır. Bu ilan atanmaya hak kazananlara tebliğ mahiyetinde olacağından ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
9) Yerleştirme sonuçlarına ilişkin itirazlar, sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) iş günü içinde yazılı olarak Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na yapılacaktır. İtirazlar, en fazla 10 (on) iş günü içinde incelenerek karara bağlanacaktır. Sonucu adaya yazılı olarak bildirilecektir. Sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) iş günü içinde yazılı olarak ulaşmayan veya T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adres bilgileri bulunmayan itiraz dilekçeleri ile eposta ve belgegeçer (faks) ile yapılan itirazlar asılları gelene kadar dikkate alınmayacaktır.
10) Yerleşmeye hak kazanan adaylardan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak kaydıyla hizmet sözleşmesi imzalanacaktır. Sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri hâlinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Detaylı Bilgi İçin:
Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı
Telefon: 0 458 211 11 53 / 1178
Faks : 0 458 211 11 90
E-posta: [email protected]

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayburt’ta 12 Okul ile 20 Öğretmene eTwinning “Kalite Etiketi” VerildiÖnceki Haber

Bayburt’ta 12 Okul ile 20 Öğretmene eTwi...

Hayırsever Salih Yolcu Memleketine Yatırım İçin Bir Bağış Daha GerçekleştirdiSonraki Haber

Hayırsever Salih Yolcu Memleketine Yatır...

Yorum Yazın

Bayburt'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Şehitler Anıldı
Bayburt Milletvekili Ateş, Mevcut ve Gelecek Yatırımları Tanıttı
Bayburt Üniversitesi 15 Temmuz’u Geleneksel Okçuluk Turnuvası ve Konferansla Andı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Bayburt'ta 4 Gün Boyunca Kutlanacak
Demirözü'nde KADES Uygulaması Tanıtımı ve Farkındalık Etkinliği
Bayburt'ta Yıldırım Çarpması Sonucu 16 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti
Bayburt’ta Tanker Kazası: Dorse Pimden Ayrıldı, Trafik Durdu
Beyzanur Akkuş, Avrupa Şampiyonu Olarak Bayburt’a Döndü
CHP Bayburt İl Başkanı Haktan Yücel: "Bayburt Kalesi Neden Turizme Açılmıyor?"
Bayburt'ta Beton Mikseri Kazasında Sürücü Hayatını Kaybetti
Gezici Kütüphane Bayburt'ta Hizmete Devam Ediyor
Bayburt'ta Ekmeğe Zam: Gramaj Arttı, Fiyat Yükseldi
Bayburt'ta Köyler Arası Futbol Turnuvası'nın Final Heyecanı Yaşanacak
Bayburt'ta Aslan Dağı'na Bungalov Evler İnşa Ediliyor
Bayburt'ta DENEYAP Teknoloji Atölyeleri İçin Uygulama Sınavı Gerçekleştirildi
Bayburt’un Tarihi ve Turizmi Halk TV’de Görkemli Hatıralar Programında Tanıtıldı
İŞKUR, TYP Kapsamında 6 Aylık İşçi Alımı Yapacak
Bayburt Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne Yeni Poliklinikler Açıldı
Beyzanur Akkuş, Avrupa Şampiyonu Oldu
Bayburt'ta Gelin Arabası ve Traktör Çarpıştı: 7 Yaralı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar