Bayburt
DOLAR32.5328
EURO34.7654
ALTIN2493.7
MADRİGAL ÇİFT KİŞİLİK BİLET KAMPANYASI

Bayburt Üniversitesinde 6 Bölümün Özel Yetenek Sınav Maratonu Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bayburt Üniversitesinde 6 Bölümün Özel Yetenek Sınav Maratonu Başladı
Abone ol
Merkezî yerleştirme tercih süreci devam ederken Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul eden Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesinde 6 bölüm için çevrim içi başvuru ve ön kayıt işlemleri başladı.

Sanat ve Tasarım Fakültesinde Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan Resim bölümü dışında bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Müzik bölümü için hazırlıklar tamamlanırken, çevrim içi başvuru ve ön kayıt kılavuzu web sitesinden ilan edildi. Diğer yandan parkur hazırlıkları tamamlanan Spor Bilimleri Fakültesi ise Antrenörlük, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Rekreasyon ve Spor Yönetimi bölümleri için ilana çıkarak başvuru sürecini başlattı. Tüm bölümlerde çevrim içi başvuru ve ön kayıt için tasarlanan özel otomasyon üzerinden sürdürülmesi planlanan işlemlerde şeffaflık ve sürdürülebilirlik ilkeleri gözetildi. Üç kategoriye ayrılan başvuru otomasyonu, Spor Bilimleri Fakültesi bölümleri, Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim ve Müzik bölümü olmak üzere kolay kullanılabilir bir arayüz ekranı ile kullanıma açıldı. Tüm öğrenci adaylarının oys.bayburt.edu.tr web adresinden erişebileceği otomasyon üzerinden yapılacak başvuru ve ön kayıt dışında adayların ayrıca belge göndermesine ya da fiziksel başvurusuna gerek olmayacak. Hızlı ve kolay çevrim içi başvuru için en önemli husus ise sınav yönergesinde belirtilen şartları taşımak ve istenen evrakları sisteme eksiksiz yüklemek olacak.

Spor Bilimleri Fakültesindeki 4 bölüm için çevrim içi başvuru ve ön kayıt tarihleri olarak 01-11 Ağustos belirlenirken, özel yetenek sınavları ise 21-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek. Sınavlar öncesinde parkura hazırlanmak isteyen öğrenciler içinse kurs ve hazırlık programı düzenlenecek.

Sanat ve Tasarım Fakültesinde ise Müzik ve Resim Bölümleri için başvuru tarihleri 24 Temmuz-18 Ağustos olarak belirlendi. Resim Bölümü Özel yetenek sınavı için 28 Ağustos, Müzik bölümü özel yetenek sınavı için 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerini içeren sınav takvimi hazırlandı.

Özel yetenek sınavları başvurularına ilişkin bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Bazı bölümlerde öğrenci olmak, özel bir seçim süreci gerektirdiği için özgün bir değere sahip. İki fakültemizde toplamda 6 bölüm için planlanan takvim, binlerce öğrencinin sınav heyecanını paylaşan bir ekip tarafından hazırlandı ve her öğrencinin konforlu sınav tecrübesi için sahadaki süreci tüm yönleriyle yöneten dinamik bir organizasyon kuruldu. İnsan kaynaklarını dijital otomasyonlar ile destekleyen bu süreçte, başvurudan sınav sonrasına kadar tüm aşamaların şeffaflığı, güvenliği, erişilebilirliği ve sürdürülebilirliği için çalışıyoruz. Nitekim Spor Bilimleri Fakültemiz için parkur tanıtımı videomuz yayıma girdi ve sınav sürecini YouTube kanalımızdan her yıl olduğu gibi canlı yayınlayacağız. Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Müzik bölümü de işin içinde düşünüldüğünde bol notalı, atletik ve sanatsal yoğunluklu özel bir haftaya yaklaştığımızı söyleyebilirim. Tüm aday öğrencilerimize başarılar diliyor, heyecanlarını paylaşıyorum." dedi. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Köpekten Kaçarken Otomobilin Altında Kalıyordu!Önceki Haber

Köpekten Kaçarken Otomobilin Altında Kal...

Bayburt'un Yeni Emniyet Müdürü Nihat Uzun OlduSonraki Haber

Bayburt'un Yeni Emniyet Müdürü Nihat Uzu...

Yorum Yazın

Halkın ve Esnafın Gözünden Kapalı Pazar - Part 2
CHP'li Süleyman Çelik Aydıntepe'de Meclise Girdi
Tırnaklı Pide Fiyatlarındaki Anlaşmazlık Üzerine Esnaf Odası Başkanından Açıklama Geldi
Bayburt İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Şahin Seçildi
Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk Mazbatasını Aldı
Bayburt Pazarında Fiyatlar: Halkın ve Esnafın Gözünden Kapalı Pazarın Durumu
Bayburt'ta İnşaat Kazası: Elektrik İşçisi Ağır Yaralandı
Bayburt Özel İdarespor Deplasmanda Önemli Zafer Kazandı
Bayburt'ta Bayram Tatili: Yeşil Alanlara Talep Artıyor
Bayburt Belediyesi Yeni Meclis Toplantısında Görev Dağılımı Belli Oldu
Bayburt'ta Geleneksel Bayramlaşma Esentepe Mahallesi'nde Gerçekleşti
Bayburt Belediye Başkanlığı Mete Memiş'e Devredildi
Başkan Memiş Mazbatasını Aldı
Bayburtspor'un Karaköprü Belediyespor ile Berabere Kaldı
Bayramda Açık Olacak Fırınlar Belli Oldu
Nisan Ayı Su Analiz Sonuçları Açıklandı
Bayburt'ta Muhtarlık Seçimi Arbedesi Kavgaya Dönüştü
Oylar Yeniden Sayıldı, Bayburt'ta Sonuç Değişmedi
MHP, İl Genel Meclisi Üyeliği Seçimdeki Oyların Yeniden Sayılmasını İstiyor
Bayburt Kent Merkezi'nde Muhtarlık Seçim Sonuçları Açıklandı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
üni fm scroll