Bayburt
DOLAR32.5028
EURO34.639
ALTIN2481.8
MADRİGAL ÇİFT KİŞİLİK BİLET KAMPANYASI

Millî Teknoloji Burs Programına, Üniversite Öğrencilerinden Yoğun İlgi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Millî Teknoloji Burs Programına, Üniversite Öğrencilerinden Yoğun İlgi
Abone ol
Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji burs programının tanıtım etkinliği, Bayburt Üniversitesi öğrencileri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

TeknoFest'i ve Deneyap Atölyelerini düzenleyen Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfının, "Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuna sahip, Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini geliştirmesine katkı sağlamak konusunda istekli ortaokul, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine" burs desteği sağladığı Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programının tanıtımı, Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Burs başvuruları devam ederken, T3 Vakfı Bayburt Temsilcisi Emrah Bayramoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen tanıtım etkinliğinde burs kategorileri ve imkanlarının detayları paylaşıldı.

Teknoloji Transfer Ofisinin düzenlediği "2024 Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı ve TeknoFest Bilgilendirme Etkinliği" kapsamında Gökhan Budak Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelen T3 Vakfı Bayburt Temsilcisi Emrah Bayramoğlu ve ekibi, başvuruya açık olan burs programı ve TeknoFest yarışmaları hakkında katılıma teşvik eden ve cesaretlendirici bir sunum yaptılar. Sunumun öncesinde katılımcıları selamlayarak etkinliğin amacı hakkında konuşmak için kürsüye gelen Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, "Türkiye Yüzyılı ve sürdürülebilir yerli teknoloji hamlesinin ilham verici lokomotif güçlerinden biri olan T3 Vakfıyla buluşmak bizler için önemli. Çünkü öğrencilerimizin proje hayallerinin ve dinamik ruhlarının millî teknolojilerin gelişmesi için seferber edilen kolektif emeğe kanalize edilmesi durumunda geleceğin ne denli parlak olacağını kavrayabiliyoruz. Bu nedenle halihazırda başvuruya açık olan burs programlarıyla ve TeknoFest'le ilgili farkındalığın oluşmasını hedefliyoruz." dedi.

TTO Müdürü Prof. Dr. Bülbül'ün ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen ise, tüm boyutlarıyla millî şuur farkındalığına adanan millî teknoloji hamlesinin, aynı zamanda millî cesaretle tamamlanması gerektiğini söyledi. Bu hususta Baykar Teknolojinin başarı hikayesine atıf yapan Rektör Türkmen, "Başkalarının 'Siz yapamazsınız' diyerek kırmaya çalıştığı motivasyon maalesef, bizde de 'biz yapamayız' algısı olarak yerleşmişti. Hamd olsun ki son yıllarda bu algıyı kırdık ve artık özgüvenle 'biz yaparız' diyen bir nesil yetişiyor. Bu etkinlik, 'biz yaparız' diyen her genç zihnin, millî teknolojilerimize katkı sunması için bir farkındalık ve cesaret etkinliğidir. Çünkü önümüzde büyük bir teşvik olan Özdemir Bayraktar isminde yaşayan burs destek programı duruyor. Bu farkındalık ve cesaretle, TeknoFest'in millî yıldızları arasında Üniversitemizden yükselen öğrencilerin de yer alacağına eminiz. Bu ufka katkı sunan T3 Vakfına şükranlarımı sunarım." ifadelerini kullandı.

T3 Vakfı Bayburt Temsilcisi Bayramoğlu, yaptığı sunumda Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programının kategorilerini anlattı ve öğrencileri cesaretlendiren motivasyon konuşmasını yaptı. Burs programı kapsamında, 2023 yılında 4000, toplamda ise 8162 öğrenciye ulaştıklarını belirten Bayramoğlu, Yükselen Yıldız, Eğitmen Mentor, Eğitim Desteği ve Sen Geleceksin Burs Programlarının başvuru detaylarını özetledi. Burs programlarının kapsamı, destek miktarı ve şartları hakkında öğrencileri bilgilendiren Bayramoğlu'nun ardından T3 Vakfı ekibi tarafından TeknoFest bilgilendirmesi yapıldı.

Program, hatıra fotoğrafı çekimi ve tekrar buluşma konusunda karşılıklı temennileri paylaşılmasıyla sonlandı. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediye Başkanı Pekmezci Mhp Lideri Bahçeli’ye Ziyarette BulunduÖnceki Haber

Belediye Başkanı Pekmezci Mhp Lideri Bah...

Bayburt'ta Cumhuriyet Bayramı Ve Yüzüncü Yıl CoşkusuSonraki Haber

Bayburt'ta Cumhuriyet Bayramı Ve Yüzüncü...

Yorum Yazın

Bayburt'ta İnşaat Kazası: Elektrik İşçisi Ağır Yaralandı
Bayburt Özel İdarespor Deplasmanda Önemli Zafer Kazandı
Bayburt'ta Bayram Tatili: Yeşil Alanlara Talep Artıyor
Bayburt Belediyesi Yeni Meclis Toplantısında Görev Dağılımı Belli Oldu
Bayburt'ta Geleneksel Bayramlaşma Esentepe Mahallesi'nde Gerçekleşti
Bayburt Belediye Başkanlığı Mete Memiş'e Devredildi
Başkan Memiş Mazbatasını Aldı
Bayburtspor'un Karaköprü Belediyespor ile Berabere Kaldı
Bayramda Açık Olacak Fırınlar Belli Oldu
Nisan Ayı Su Analiz Sonuçları Açıklandı
Bayburt'ta Muhtarlık Seçimi Arbedesi Kavgaya Dönüştü
Oylar Yeniden Sayıldı, Bayburt'ta Sonuç Değişmedi
MHP, İl Genel Meclisi Üyeliği Seçimdeki Oyların Yeniden Sayılmasını İstiyor
Bayburt Kent Merkezi'nde Muhtarlık Seçim Sonuçları Açıklandı
Bayburt'ta Seçim Coşkusu Sokaklara Taştı: Mete Memiş Belediye Başkanı Seçildi
Bayburt Belediye Başkanlığı Seçimlerinde AK Parti Adayı Mete Memiş Galip Geldi
Bayburt Halkının Seçimle Alakalı Düşünceleri, Sokağın Nabzı - 2
Bayburt'ta Dereye Düşen 3 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti
Bayburt'ta Trafik Kazası: Ambulans ve Kamyonet Çarpıştı
MHP Belediye Başkan Adayı Hükmü Pekmezci, Gündem Özel Canlı Yayınındaydı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
üni fm scroll