Kale Döner
Oto Rapor Expertiz
Bayburt
DOLAR13.8873
EURO15.7248
ALTIN799.80
Bayburt Haber Telegram Haber Üstü

Bayburt Kır Çiçekleri Anaokulun'da Proje Destekli Eğitim

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bayburt Kır Çiçekleri Anaokulun'da Proje Destekli Eğitim
Abone ol
Bayburt’ta Bulunan Kır Çiçekleri Anaokulunda öğrencilerin eğitimlerini desteklemek ve ilkokul eğitimine hazırlamak için Ulusal ve Uluslararası projeler uygulanmaktadır.

Uygulanan projelerden;
ATAÇ – (Altı Tuğla’yla Az Çoktur) e-twinning projesi ile;
Bayburt Kır Çiçekleri Anaokulu’nun ortağı olduğu ve öğrencileriyle uyguladığı ulusal e-Twinning projesi olan ATAÇ, 4-6 yaş aralığındaki çocukları kapsamaktadır. Ülkemizin 81 ilinden katılan 120 okulöncesi öğretmeninin, sınıflarındaki çocukların oyun yoluyla öğrenme süreçlerine katkı sağlamaları, çocukların günlük hayatta kolaylıkla erişebilecekleri basit ve açık uçlu materyallerle oynayarak üretme ve tasarım temelli düşünme becerilerini desteklemek amacıyla geliştirilen bir e-Twinning projesidir. Projemizle aynı zamanda öğretmenden öğretmene etkileşim ile öğretmenin yetkinliklerine katkı sağlamak ve farklı deneyimler eşliğinde bilgileri paylaşarak çoğaltmak hedeflenmektedir. Aralık 2021'de başlayıp Haziran 2022'de sonlanacak olan
Proje TRT EBA Anaokulu Erken Çocukluk Eğitimcileri tarafından da yaygınlaştırılmaktadır.

‘’MEN DÜNYANIN BİR PARÇASIYAM’’ e-twinning projesi ile ;de

     Bayburt Kır Çiçekleri Anaokulunun ortağı olduğu ve uyguladığı uluslar arası E- TWİNNİNG Projesi olan Men Dünyanın Bir Parçasıyam, 3-7 yaş arası çocukların "Ben"lerini ve yaşadıkları dünyayı tanımalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Projemiz Ocak-Mayıs 2022'yi kapsamaktadır ve Ulusal müfredatı esas alacaktır. Ülkelere göre projede yer alan öğretmen sayıları şu şekildedir;  Arnavutluk(2), Azerbaycan(8), Bulgaristan(1), Estonya(1), Gürcistan(1), Litvanya(2), Romanya(2), Slovenya(1), Yunanistan(1), Türkiye(10).

     Çocuklar soru sorabilir, dokunabilir, bakabilir vb. davranışlarla çevrelerini tanımaya çalışırlar. Gördüklerinden çok şey öğrenmek isterler. Zengin ve çeşitli koşullar yaratarak, sevgi, saygı, kendine ve başkalarına güven duygularının gelişimini organize edeceğiz. Çocukların araştırma, sorgulama, karar verme, planlama, eleştirel düşünme, analitik düşünme ve problem çözme gibi yaşam becerilerini kazanmalarına destek olacağız. İletişim çemberlerini genişletecekler, yeni beceriler kazanacaklar - kendilerini keşfedecekler. Daha fazla iletişim, daha fazla favori aktivite ve “Ben”. Empati ve işbirliği duygusunu tanıyacak ve geliştireceklerdir. Planlanan yaş seviyelerine uygun eğlenceli etkinlikler, toplantılar, sunumlar çocukların hayata hazır oluşlarını olumlu yönde etkilemesi amaçlanmaktadır. ‘’DÜNYA BİR BÜTÜN VE BEN ONUN BİR PARÇASIYIM’’

Okul Müdürü Abdulsamet ASLAN yaptığı açıklamada bu tür projelerin okulumuzda her geçen yıl geliştirilerek çocuklarımıza fayda sağlaması amaçlanmaktadır, emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve proje çalışmalarında aktif rol alan öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum. dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayburt Üniversitesi Tarafından Düzenlenen ‘Kırsal Kalkınmada Arıcılık Çalıştayı' Sona ErdiÖnceki Haber

Bayburt Üniversitesi Tarafından Düzenlen...

Bayburt'ta Ekmeğe Yine Zam GeldiSonraki Haber

Bayburt'ta Ekmeğe Yine Zam Geldi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar