Bayburt
DOLAR32.5888
EURO34.7283
ALTIN2473.3

Bayburt Üniversitesinin Taltif Töreni, TÜBİTAK BİDEB Başkanı Ursavaş'ın Katılımıyla Gerçekleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bayburt Üniversitesinin Taltif Töreni, TÜBİTAK BİDEB Başkanı Ursavaş'ın Katılımıyla Gerçekleşti
Abone ol
Bayburt Üniversitesinin kurumsal aidiyet temelli insan kaynakları yönetim stratejisinin vizyon uygulaması olarak geçtiğimiz yıllarda hayata geçen ve geleneksel hale gelen 'Akademik ve İdarî Personel Taltif Töreni'nde, 2023 performans yılının başarılı personeli taltif edildi.


Onur Konuğu olarak törene katılan TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanı (BİDEB) Prof. Dr. Ömer Faruk URSAVAŞ, millî bilim ve teknoloji vizyonu ışığında planlanan TÜBİTAK desteklerini anlattı. 
Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen "2023-2024 Akademik Yılı Akademik ve İdarî Personel Taltif Töreni", saygı duruşu ve İstiklâl Marşıyla başladı. Törende aynı zamanda, Bayburt Üniversitesi Marşının lansmanı yapıldı. Bayburt'un geleneksel değerlerini ve kültür mirasını Dede Korkut'un manevî kimliğinde yeni nesillere aktarma misyonunu esas alan Marş, salondaki konukların büyük alkışları eşliğinde kamuoyunun beğenisine sunuldu. 

Kurumsal Marşın tanıtımının ardından kürsüyü teşrif eden Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, hitap ve selamlama konuşmasında Bayburt Üniversitesinin performans yönetim ilkeleri ve kalite standartları arasındaki ilişkilere değindi. Proje odaklı bilim, spor ve kültür başarılarının Entegre Kalite Yönetimi yaklaşımının somut çıktıları olduğuna dikkat çeken Rektör Türkmen, hâlihazırda devam eden ISO 9001:2015 değerlendirmesi ile önümüzdeki dönemde gerçekleşmesi planlanan YÖKAK Dış değerlendirmesini başarıyla tamamlama temennilerini paylaştı. Rektör Türkmen, kurumsallığın en önemli bileşenleri arasında gördükleri taltifi, yaşayan bir kurum kültürüne dönüştürmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek ilgili komisyonun, performans verilerini esas alan objektif değerlendirme süreçleri sonucunda taltif edilen personeli tebrik etti. 

Rektör Türkmen'in ardından, "Türkiye'nin Bilim ve Teknoloji Vizyonu Işığında: Bayburt Üniversitesi Taltif Töreni ve TÜBİTAK Destekleri" başlıklı tören konuşmasını yapmak üzere kürsüyü teşrif eden TÜBİTAK BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, performansı ödüllendiren taltif geleneğinin paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti bildirerek söze başladı. Türkiye Yüzyılının bilim ve teknoloji hamlesi ile üniversitelerin bu hamledeki misyonu hakkında konuşan Ursavaş, TÜBİTAK'ın bu çerçevedeki proje desteklerinden bahsetti. İltifatın, başarı motivasyonunda üstlendiği kurumsal role değinerek sözlerini tamamlayan Ursavaş, başarı temennilerini paylaşarak kürsüden ayrıldı. 

Konuşmaların ardından geçilen taltif merasiminde ilk olarak her bir taltif kategorisindeki isimlerin belirlenmesinde etkili olan objektif standartlar ve ilkeler hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme sonrasında; kurumsal hizmet, Web of Science'da taranan "Fen, Mühendislik ve Sağlık Bilimleri" alanlarındaki ve "Sosyal ve Beşeri Bilimler" alanlarındaki dergilerde en fazla yayın performans puanı, Proje performans puanı, Web of Science'ın Q1 ve Q2 dilimlerinde taranan dergilerde en fazla yayın performans puanı ve birimleri tarafından önerilen idarî personel kategorilerinde ve alt kategorilerinde belirlenen akademik ve idarî personel taltif edildi. Taltif töreni, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayburtspor Gençosman'da Berabere KaldıÖnceki Haber

Bayburtspor Gençosman'da Berabere Kaldı

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı YaptıSonraki Haber

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Güvenlik...

Yorum Yazın

Gökçederespor, 20. Yıl Turnuvasında Şampiyon Oldu!
Bayburt’un En Başarılı Öğrencilerine 2500 Lira Burs Müjdesi!
Bayburt’ta Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısında Büyük Artış: 6 Ayda 807 Yeni Araç
Bayburt’ta Konut Satışlarında Düşüş Devam Ediyor!
Bayburt’ta Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yıldönümü Törenle Kutlandı
Bayburt Özel İdarespor’un 2024-2025 Sezonu Rakipleri Belli Oldu
TÜİK 2023 İşsizlik Oranlarını Açıkladı: Bayburt'ta Oran %6.7
Bayburt'tan Dönüşte Kaza: 5 Kişilik Aile Yaralandı
Bayburt'ta Şiddetli Fırtına Sağlık Ocağının Çatısını Uçurdu: Facianın Eşiğinden Dönüldü
Bayburt-Gümüşhane Havalimanı Ne Zaman Açılacak?
Bayburt'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Şehitler Anıldı
Bayburt'ta Kontrolden Çıkan Araç Şarampole Yuvarlandı: 1 Ölü, 2 Yaralı
Bayburt Milletvekili Ateş, Mevcut ve Gelecek Yatırımları Tanıttı
Bayburt Üniversitesi 15 Temmuz’u Geleneksel Okçuluk Turnuvası ve Konferansla Andı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Bayburt'ta 4 Gün Boyunca Kutlanacak
Demirözü'nde KADES Uygulaması Tanıtımı ve Farkındalık Etkinliği
Bayburt'ta Yıldırım Çarpması Sonucu 16 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti
Bayburt’ta Tanker Kazası: Dorse Pimden Ayrıldı, Trafik Durdu
Beyzanur Akkuş, Avrupa Şampiyonu Olarak Bayburt’a Döndü
CHP Bayburt İl Başkanı Haktan Yücel: "Bayburt Kalesi Neden Turizme Açılmıyor?"

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar