Bayburt
DOLAR32.5406
EURO34.8101
ALTIN2493.4
MADRİGAL ÇİFT KİŞİLİK BİLET KAMPANYASI

Bayburt Üniversitesinin Taltif Töreni, TÜBİTAK BİDEB Başkanı Ursavaş'ın Katılımıyla Gerçekleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bayburt Üniversitesinin Taltif Töreni, TÜBİTAK BİDEB Başkanı Ursavaş'ın Katılımıyla Gerçekleşti
Abone ol
Bayburt Üniversitesinin kurumsal aidiyet temelli insan kaynakları yönetim stratejisinin vizyon uygulaması olarak geçtiğimiz yıllarda hayata geçen ve geleneksel hale gelen 'Akademik ve İdarî Personel Taltif Töreni'nde, 2023 performans yılının başarılı personeli taltif edildi.


Onur Konuğu olarak törene katılan TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanı (BİDEB) Prof. Dr. Ömer Faruk URSAVAŞ, millî bilim ve teknoloji vizyonu ışığında planlanan TÜBİTAK desteklerini anlattı. 
Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen "2023-2024 Akademik Yılı Akademik ve İdarî Personel Taltif Töreni", saygı duruşu ve İstiklâl Marşıyla başladı. Törende aynı zamanda, Bayburt Üniversitesi Marşının lansmanı yapıldı. Bayburt'un geleneksel değerlerini ve kültür mirasını Dede Korkut'un manevî kimliğinde yeni nesillere aktarma misyonunu esas alan Marş, salondaki konukların büyük alkışları eşliğinde kamuoyunun beğenisine sunuldu. 

Kurumsal Marşın tanıtımının ardından kürsüyü teşrif eden Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, hitap ve selamlama konuşmasında Bayburt Üniversitesinin performans yönetim ilkeleri ve kalite standartları arasındaki ilişkilere değindi. Proje odaklı bilim, spor ve kültür başarılarının Entegre Kalite Yönetimi yaklaşımının somut çıktıları olduğuna dikkat çeken Rektör Türkmen, hâlihazırda devam eden ISO 9001:2015 değerlendirmesi ile önümüzdeki dönemde gerçekleşmesi planlanan YÖKAK Dış değerlendirmesini başarıyla tamamlama temennilerini paylaştı. Rektör Türkmen, kurumsallığın en önemli bileşenleri arasında gördükleri taltifi, yaşayan bir kurum kültürüne dönüştürmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek ilgili komisyonun, performans verilerini esas alan objektif değerlendirme süreçleri sonucunda taltif edilen personeli tebrik etti. 

Rektör Türkmen'in ardından, "Türkiye'nin Bilim ve Teknoloji Vizyonu Işığında: Bayburt Üniversitesi Taltif Töreni ve TÜBİTAK Destekleri" başlıklı tören konuşmasını yapmak üzere kürsüyü teşrif eden TÜBİTAK BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, performansı ödüllendiren taltif geleneğinin paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti bildirerek söze başladı. Türkiye Yüzyılının bilim ve teknoloji hamlesi ile üniversitelerin bu hamledeki misyonu hakkında konuşan Ursavaş, TÜBİTAK'ın bu çerçevedeki proje desteklerinden bahsetti. İltifatın, başarı motivasyonunda üstlendiği kurumsal role değinerek sözlerini tamamlayan Ursavaş, başarı temennilerini paylaşarak kürsüden ayrıldı. 

Konuşmaların ardından geçilen taltif merasiminde ilk olarak her bir taltif kategorisindeki isimlerin belirlenmesinde etkili olan objektif standartlar ve ilkeler hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme sonrasında; kurumsal hizmet, Web of Science'da taranan "Fen, Mühendislik ve Sağlık Bilimleri" alanlarındaki ve "Sosyal ve Beşeri Bilimler" alanlarındaki dergilerde en fazla yayın performans puanı, Proje performans puanı, Web of Science'ın Q1 ve Q2 dilimlerinde taranan dergilerde en fazla yayın performans puanı ve birimleri tarafından önerilen idarî personel kategorilerinde ve alt kategorilerinde belirlenen akademik ve idarî personel taltif edildi. Taltif töreni, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayburtspor Gençosman'da Berabere KaldıÖnceki Haber

Bayburtspor Gençosman'da Berabere Kaldı

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı YaptıSonraki Haber

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Güvenlik...

Yorum Yazın

Halkın ve Esnafın Gözünden Kapalı Pazar - Part 2
CHP'li Süleyman Çelik Aydıntepe'de Meclise Girdi
Tırnaklı Pide Fiyatlarındaki Anlaşmazlık Üzerine Esnaf Odası Başkanından Açıklama Geldi
Bayburt İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Şahin Seçildi
Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk Mazbatasını Aldı
Bayburt Pazarında Fiyatlar: Halkın ve Esnafın Gözünden Kapalı Pazarın Durumu
Bayburt'ta İnşaat Kazası: Elektrik İşçisi Ağır Yaralandı
Bayburt Özel İdarespor Deplasmanda Önemli Zafer Kazandı
Bayburt'ta Bayram Tatili: Yeşil Alanlara Talep Artıyor
Bayburt Belediyesi Yeni Meclis Toplantısında Görev Dağılımı Belli Oldu
Bayburt'ta Geleneksel Bayramlaşma Esentepe Mahallesi'nde Gerçekleşti
Bayburt Belediye Başkanlığı Mete Memiş'e Devredildi
Başkan Memiş Mazbatasını Aldı
Bayburtspor'un Karaköprü Belediyespor ile Berabere Kaldı
Bayramda Açık Olacak Fırınlar Belli Oldu
Nisan Ayı Su Analiz Sonuçları Açıklandı
Bayburt'ta Muhtarlık Seçimi Arbedesi Kavgaya Dönüştü
Oylar Yeniden Sayıldı, Bayburt'ta Sonuç Değişmedi
MHP, İl Genel Meclisi Üyeliği Seçimdeki Oyların Yeniden Sayılmasını İstiyor
Bayburt Kent Merkezi'nde Muhtarlık Seçim Sonuçları Açıklandı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
üni fm scroll