Bayburt
DOLAR32.5888
EURO34.7283
ALTIN2473.3

Bayburt'ta Gelecek Partisi Merkez İlçe 2. Olağan Kongresi Gerçekleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bayburt'ta Gelecek Partisi Merkez İlçe 2. Olağan Kongresi Gerçekleşti
Abone ol
Kongrede konuşan İl Başkanı Nazir Güler, iktidara yönelik eleştirilerde bulundu. Sessiz kalmamanın duyarsız kalmak anlamına geldiğini belirten Güler, "İktidar ve yanlılarının yanlış politikaları, ülkemizi adeta bir çıkmaza sürüklemiştir. Demokrasi ayaklar altına alınmıştır, hukukun üstünlüğü unutulmuş ve tek adam rejimi, ülkemizin demokratik değerlerden uzaklaşmasına neden olmuştur" ifadelerini kullandı.

Nazir Güler'in güven tazelediği kongrede il yönetim kurulu üyeliklerine Siyami Kabak, Gökhan Yücel, Hasan Tekin, Hamit Timur, Murat Çağlar, Nurullah Özoğul, Muhammet Şerif Demirer, Mustafa Aker, Fırat Narinoğlu, Bircan Sokar, Vedat Topyay, Yaşar Topsakal, Cemal Yakut, Zihni Koman, Serkan Karapınar, Emirhan Can seçildi. İl disiplin kurulu üyeliklerine Eyyup Yetişen, Şeref Aydoğdu, Harun Saka, genel merkez delegeliklerine ise Nazir Güler ile Ali Sayıner seçildi.

Kongrede konuşan İl Başkanı Nazir Güler, iktidara yönelik eleştirilerde bulundu. Sessiz kalmamanın duyarsız kalmak anlamına geldiğini belirten Güler, "İktidar ve yanlılarının yanlış politikaları, ülkemizi adeta bir çıkmaza sürüklemiştir. Demokrasi ayaklar altına alınmıştır, hukukun üstünlüğü unutulmuş ve tek adam rejimi, ülkemizin demokratik değerlerden uzaklaşmasına neden olmuştur" ifadelerini kullandı.

Güler, Bayburt'un izlenen politikalardan en çok etkilenen il olduğunu dile getirerek, "Özellikle önümüzdeki yerel seçimlerde, Bayburt halkı olarak değişime olan ihtiyacımızı net bir şekilde ortaya koymalıyız. Sürdürülen yerel politikalar sadece şehrimizi geri bırakmakla kalmıyor, aynı zamanda Bayburt'un potansiyelini görmezden geliyor. Sadece bir avuç insanın çıkarlarına hizmet etmekle halkımızı yok sayıyor" şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi il yönetimi olarak olumsuzlukların üzerine giderek halkla bütünleşmiş bir yönetim sergileyeceklerini vurgulayan Güler, "Tek adam yönetimi, ülkemizin her köşesinde yıkıcı etkiler yaratmıştır. Toplumsal bütünlüğümüzü zedelemiş, farklı düşüncelere sahip olanları sindirmiş ve demokratik hakları gasp etmiştir. Bu keyfi yönetim anlayışı, maalesef Bayburt'u da etkisi altına almıştır. Bu keyfi yönetim, adaleti ayaklar altına alarak, taraflı uygulamalarla halkı sindirmiş ve farklı düşüncelere tahammülsüzlüğü artırmıştır" dedi.

Güler, gelecek yerel seçimlerin Bayburt'un kaderini belirleme noktasında bir dönemeç olduğunu belirterek, "Mevcut yönetimin getirdiği bu karanlık günlerden kurtulmak için, halkımızın güçlü bir şekilde bir araya gelmesi gerekiyor. Bayburt Gelecek Partisi, adil, şeffaf ve katılımcı, herkesin fikrine saygı duyan bir yönetim anlayışıyla, şehrimizi yeniden inşa etmeye kararlıdır" diye konuştu.

Sonuç olarak, "bugün burada toplandık, çünkü artık sessiz kalmayacağız. Bayburt Gelecek Partisi olarak, bu yönetim anlayışını sert bir şekilde eleştireceğiz. Özgürlük ve adalet arayışımız, sadece bir dilek ve temenni değil, aynı zamanda bir mücadele sözüdür. Birlikte bu mücadeleyi vererek, Bayburt'u daha gelişmiş, yenilenmiş, aydın ve özgür yarınlara taşıyacağımızın inancını yineleyerek sözlerime son veriyorum" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayburt'ta Yoğun Kar Yağışı. Kar ve Tipi Etkisini Sürdürüyor.Önceki Haber

Bayburt'ta Yoğun Kar Yağışı. Kar ve Tipi...

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan Bayburt'a ZiyaretSonraki Haber

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan Ba...

Yorum Yazın

Bayburt'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Şehitler Anıldı
Bayburt Milletvekili Ateş, Mevcut ve Gelecek Yatırımları Tanıttı
Bayburt Üniversitesi 15 Temmuz’u Geleneksel Okçuluk Turnuvası ve Konferansla Andı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Bayburt'ta 4 Gün Boyunca Kutlanacak
Demirözü'nde KADES Uygulaması Tanıtımı ve Farkındalık Etkinliği
Bayburt'ta Yıldırım Çarpması Sonucu 16 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti
Bayburt’ta Tanker Kazası: Dorse Pimden Ayrıldı, Trafik Durdu
Beyzanur Akkuş, Avrupa Şampiyonu Olarak Bayburt’a Döndü
CHP Bayburt İl Başkanı Haktan Yücel: "Bayburt Kalesi Neden Turizme Açılmıyor?"
Bayburt'ta Beton Mikseri Kazasında Sürücü Hayatını Kaybetti
Gezici Kütüphane Bayburt'ta Hizmete Devam Ediyor
Bayburt'ta Ekmeğe Zam: Gramaj Arttı, Fiyat Yükseldi
Bayburt'ta Köyler Arası Futbol Turnuvası'nın Final Heyecanı Yaşanacak
Bayburt'ta Aslan Dağı'na Bungalov Evler İnşa Ediliyor
Bayburt'ta DENEYAP Teknoloji Atölyeleri İçin Uygulama Sınavı Gerçekleştirildi
Bayburt’un Tarihi ve Turizmi Halk TV’de Görkemli Hatıralar Programında Tanıtıldı
İŞKUR, TYP Kapsamında 6 Aylık İşçi Alımı Yapacak
Bayburt Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne Yeni Poliklinikler Açıldı
Beyzanur Akkuş, Avrupa Şampiyonu Oldu
Bayburt'ta Gelin Arabası ve Traktör Çarpıştı: 7 Yaralı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar