Kenan Yavuz Etnografya Müzesi 2021
Katık Döner Sağ Banner 2021
Bayburt
DOLAR9.034
EURO10.4408
ALTIN511.88

Sakarya Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi’ne Model Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sakarya Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi’ne Model Oldu
Abone ol
Sakarya Üniversitesi tarafından geliştirilen uzaktan eğitim modülleri, Türkiye’den 15 üniversite tarafından kullanılacak.

Üniversiteler arasında geçtiğimiz yıl uzaktan eğitim sistemini başarı ile uygulayan Bayburt Üniversitesi de var.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 15 üniversite rektörünün katıldığı online toplantıda SAÜ’nün geliştirdiği “Öğrenme Yönetim Sistemi Modülü”, “Sanal Sınıf Modülü”, “Duyuru Modülü”, “Çevrimiçi Sınav Modülü” ve “Raporlama Modülü” olmak üzere toplamda 5 modülün “Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında oluşturulan platform aracılığıyla sunulacağını söyledi.

Protokol imzalandı

Sakarya Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen Dijital Dönüşüm Projesi, üçüncü aşamada 15 üniversite ile imzalanan protokol sayesinde hayata geçti. Projede bu aşamada Sakarya Üniversitesi TÜBİTAK 1001 Projesi kapsamında geliştirilen Uzaktan Eğitim Platformu, YÖK Koordinasyonunda ve TÜBİTAK ULAKBİM işbirlikleri ile imzalanan protokolle 15 üniversitenin hizmetine sunuldu.

SAÜ öncülüğünde gerçekleştirilecek

Düzenlenen toplantıda konuşan YÖK Başkanı Saraç, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde proje kapsamında 15 üniversitenin uzaktan öğretim ile yapacakları dersleri, SAÜ tarafından geliştirilen 5 modülden oluşan platform aracılığıyla gerçekleştireceklerini söyledi. Projenin ilk aşamasında 16 üniversiteden 10 binden fazla öğretim elemanına ve 61 bini aşkın öğrenciye dersler verildiğini belirten Saraç, ikinci aşamada ise 16 üniversiteye ek olarak yeni kurulan üniversitelerdeki öğretim elemanlarına eğitimler verildiğine değindi.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’a projeye destekleri dolayısıyla teşekkür eden YÖK Başkanı Saraç, projeye destekleri dolayısıyla TÜBİTAK’a, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’a, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’a, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’a, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş’e, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Doğan Karacoşkun’a, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’e, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemalettin Erdemci’ye ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan’a teşekkürlerini iletti.

“Üniversitemizin potansiyelini kullandık”

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da konuşmasında hem SAÜ’nün potansiyelini kullandıkları hem de yeni bir kapasite inşa ettikleri için Prof. Dr. Ahmet Özmen ve Prof. Dr. Mehmet Barış Horzum başta olmak üzere BAUM ve UZEM ekibine teşekkür etti. Rektör Savaşan, “Yeni YÖK olarak Dijital Dönüşümü salgından çok önce gündeme alarak vizyoner açılıma öncülük ettiği için Sayın Yekta Hocama teşekkür ediyor ve üniversitemizin yeteneklerini buluşturdukları için tüm YÖK üyelerine ayrıca teşekkür ediyorum. ULAKBİM kapasiteyi arttırdıkça da talep eden tüm üniversitelere aynı hizmeti verme çabası içerisinde olacağız” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Prof. Dr. Türkmen, Rektör Yardımcılığına AtandıÖnceki Haber

Prof. Dr. Türkmen, Rektör Yardımcılığına...

Bıçaklı Saldırgan Son Anda YakalandıSonraki Haber

Bıçaklı Saldırgan Son Anda Yakalandı

Yorum Yazın

Bayburtspor'un Zirve İnadı Sürüyor
Restorasyonu Tamamlanan Tarihi Veysel Efendi Camii İbadete Açıldı
Yeni Semt Sahalarında Sona Gelindi
Bayburt Üniversitesi Ortaklığında Uluslararası Çalıştay Düzenlendi
Fotoğrafçılar Bayburt'ta Dolunayın En Güzel Halini Görüntülediler
Bayburt Ortaokulu'nda 4006 Tübitak Bilim Fuarı Açıldı
Bayburt Üniversitesi Spor Branşlarına Katkı Sunmaya Devam Ediyor
KÖYDES Dönem Sonu Toplantısı Gerçekleştirildi
Otomobil Dereye Uçtu: 1 Ölü, 1 Yaralı!
Bayburtspor Kendi Evinde Mağlup Oldu
Bayburt'ta Bıçaklı Kavga: 2 Yaralı
Bayburt'ta Hayırseverin Yaptırdığı Okulun Açılış Töreni Yapıldı
Aşılama Oranının En Düşük Olduğu İllerde Bayburt'ta Var
Bayburt'ta Motosiklet Hırsızı 4 Kişi Gözaltına Alındı
Ekim Ayı Su Analiz Sonuçları Açıklandı
Bayburt'ta İşyerinde Esrar Ele Geçirildi: 3 Gözaltı
Memur-Sen Genel Başkanı Son Toplu Sözleşmeyle İlgili Açıklama Yaptı
Avrupalı Gençler Fiziksel Aktiviteyle Obezitenin Önüne Geçmek İçin Bayburt'ta!
Zincir Marketler Bayburt Esnafına Zarar Veriyor
3. Ordu Komutanlığı Bando Takımı Konser Verdi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar