Bayburt
DOLAR32.5888
EURO34.7283
ALTIN2473.3

Türk Patent Birimi Artık Bayburt Üniversitesinde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türk Patent Birimi Artık Bayburt Üniversitesinde
Abone ol
Türk Patent ve Marka Kurumu ve Bayburt Üniversitesi iş birliği ile “Sınai Mülkiyet Hakları Temel Düzey Online Eğitim Semineri” düzenlendi.

Bayburt Üniversitesi bünyesinde yakın zamanda faaliyetlerine başlayan ‘TÜRKPATENT Bilgi, Doküman Birimi’ tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinin açılış konuşmaları Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Habib Asan ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Selçuk Coşkun tarafından yapıldı.
TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habib Asan gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; “Ülke genelinde olduğu gibi Bayburt’tan da patent, marka ve coğrafi işaret noktasında başvurular olduğuna değindi. Prof. Dr. Asan; “Bu başvurulardan önemli bir kısmı Bayburt Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi. Bayburt Üniversitesi tarafından yapılan ve başvuru işlemleri Sayın Rektör Coşkun tarafından bizzat takip edilen ‘Bayburt Ehramı’ ve 'Bayburt Balı’nın coğrafi işaret başvuruları yakın zamanda sonuçlandı. Bu kapsamda Bayburt’a özgü bu iki önemli ürünümüze coğrafi işaret tescil belgesi verdik.” dedi.
Bundan sonraki başvurularda da gereken destekleri sağlayacaklarını dile getiren Prof. Dr. Asan, Türk Patent ve Marka Kurumu ve Bayburt Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen “Sınai Mülkiyet Hakları Temel Düzey Online Eğitim Semineri’nin hayırlı olmasını dileyerek, başta Rektör Coşkun olmak üzere emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti.
Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ise yaptığı açılış konuşmasında; “Günümüz Türkiye’sinde fikri mülkiyet hakları konusu giderek daha fazla ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda bilginin öneminin arttığı bu çağda fikri haklar da her geçen gün değer kazanmaktadır. Patent, marka ve tasarımlar ne kadar artıyor ve üretime yansıyorsa ekonomide ve bilimde o kadar gücünüz artıyor demektir.  Bayburt Üniversitesi olarak bizler de bu durumun farkında olarak bu doğrultuda sorumluluk almaktayız. Patent, marka, tasarım ve faydalı model konusunda şehrimize ve bölgemize de faydalı olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu tür faaliyetlerin sürekliliğine katkı sunabilmek ve ihtiyaç duyan kesimlere faydalı olabilmek maksadıyla Türk Patent ve Marka Kurumu ile iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.
Bayburt Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren ‘TÜRKPATENT Bilgi, Döküman Birimi’ ile hem Bayburt’a ait değerlere hizmet etmeye hem de patent, tasarım gibi konularda ihtiyaç duyanlara yardımcı olmaya, yol göstermeye devam edeceklerini dile getiren Rektör Coşkun; “Girişimlerimiz neticesinde Türk Patent ve Marka Kurumunca tescil edilen ' Bayburt Ehramı' ve 'Bayburt Balı' olmak üzere Bayburt'a ait iki önemli değeri coğrafi işaret kapsamında tescillettik. Bayburt Üniversitesi olarak bu tür faaliyetler içerisinde her zaman yer almaya devam ederek şehrimiz, bölgemiz ve ülkemize faydalı olabilecek çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Eğitim seminerinin tüm katılımcılar açısından faydalı ve yararlı olması temennisinde bulunan Rektör Coşkun; eğitim seminerinin gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habib Asan’a, patent ve marka kurumu temsilcilerine ve çalışmalarıyla destek olan üniversite personellerine teşekkür etti.
Üç farklı oturumda gerçekleştirilen online eğitim seminerinin ilk oturumunda Eczacı Eda Baydar tarafından Patent/Faydalı Model Temel Kavramlar, Tescil ve Tescil Sonrası İşlemler; ikinci oturumda Sınai Mülkiyet Uzmanı Ebru Bilgin Solmaz tarafından Marka Kavramı, Tescili ve Tescil Sonrası İşlemler; son oturumda ise Sınai Mülkiyet Uzmanı Müge Münire Şahin tarafından Tasarım Kavramı, Tescili ve Tescil Sonrası İşlemler hakkında katılımcılara bilgilendirmeler yapıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çoruh Nehri Platformu'nun Raporu YayınlandıÖnceki Haber

Çoruh Nehri Platformu'nun Raporu Yayınla...

Velişaban Mahallesi Otoparkında Çalışmalara BaşlandıSonraki Haber

Velişaban Mahallesi Otoparkında Çalışmal...

Yorum Yazın

Bayburt'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Şehitler Anıldı
Bayburt Milletvekili Ateş, Mevcut ve Gelecek Yatırımları Tanıttı
Bayburt Üniversitesi 15 Temmuz’u Geleneksel Okçuluk Turnuvası ve Konferansla Andı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Bayburt'ta 4 Gün Boyunca Kutlanacak
Demirözü'nde KADES Uygulaması Tanıtımı ve Farkındalık Etkinliği
Bayburt'ta Yıldırım Çarpması Sonucu 16 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti
Bayburt’ta Tanker Kazası: Dorse Pimden Ayrıldı, Trafik Durdu
Beyzanur Akkuş, Avrupa Şampiyonu Olarak Bayburt’a Döndü
CHP Bayburt İl Başkanı Haktan Yücel: "Bayburt Kalesi Neden Turizme Açılmıyor?"
Bayburt'ta Beton Mikseri Kazasında Sürücü Hayatını Kaybetti
Gezici Kütüphane Bayburt'ta Hizmete Devam Ediyor
Bayburt'ta Ekmeğe Zam: Gramaj Arttı, Fiyat Yükseldi
Bayburt'ta Köyler Arası Futbol Turnuvası'nın Final Heyecanı Yaşanacak
Bayburt'ta Aslan Dağı'na Bungalov Evler İnşa Ediliyor
Bayburt'ta DENEYAP Teknoloji Atölyeleri İçin Uygulama Sınavı Gerçekleştirildi
Bayburt’un Tarihi ve Turizmi Halk TV’de Görkemli Hatıralar Programında Tanıtıldı
İŞKUR, TYP Kapsamında 6 Aylık İşçi Alımı Yapacak
Bayburt Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne Yeni Poliklinikler Açıldı
Beyzanur Akkuş, Avrupa Şampiyonu Oldu
Bayburt'ta Gelin Arabası ve Traktör Çarpıştı: 7 Yaralı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar