Bayburt
DOLAR31.3707
EURO34.0622
ALTIN2101.2

Zafer Partisi Milletvekili Adayı Aycan Şap Bayburt Halkından Destek İstedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Zafer Partisi Milletvekili Adayı Aycan Şap Bayburt Halkından Destek İstedi
Abone ol
Zafer Partisi 28. Dönem Bayburt Milletvekili Adayı Aycan Şap, Bayburt halkının desteğini istedi.

Aycan Şap Bayburt halkına şöyle seslendi;
“Öncelikle geçtiğimiz aylarda yaşadığımız deprem felaketinden sonra, bir yanımız buruk bir bayram geçirdik. Bu bayramın birlik ve beraberliğin vesilesi, huzurlu günlerin başlangıcı olmasını temenni ediyor, tüm Bayburtluların bayramını kutluyorum.
Değerli hemşerilerim, 28. Dönemde şehrimizi Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil etmek için milletvekilliğine adaylığımı koydum ve sizlerin desteğini bekliyorum.
Halkımız Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı arasında ehven-i şer bir tercih yapmaya zorlanmaktadır. Ancak milletimiz, ne Türk Bayrağını istemeyen Hüda-Par ile işbirliği yapan Cumhur İttifakı’na, ne de terör örgütü temsilcisi HDP’nin açık desteğini alan Millet İttifakı’na mecbur değildir. Türk’üm, doğruyum, çalışkanım diyerek derse başlamış Atatürk gençliği, hayat tarzına müdahale ettirmeme kararlılığındaki Türk kadınları ve vatansever Türk milliyetçilerinin destekleyeceği ATA ittifakı ve Zafer Partisi var. Gazi Meclisimizde “Ne mutlu Türk’üm diyene” diye haykırabilmek ve Cumhuriyet düşmanları karşısında Cumhuriyet nöbetini sürdürebilmek için desteğinize ihtiyacımız var.
Zafer Partisi “Bilim Birlik Barış” parolasıyla, Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi bir parti olarak 26 Ağustos 2021’de kurulmuş çok yeni ancak kurucu lideri Ümit Özdağ’ın deneyimleriyle politikalarını hayata geçirme kabiliyeti açısından son derece tecrübeli bir siyasi partidir. Öyle ki Türk siyasetini sığınmacıları ülkelerine gönderme konusunda yönlendirmiş ve ülkemizin en önemli sorunu olan sığınmacı sorununu ana gündem maddeleri haline getirmelerini sağlamıştır. Uygulanan basın ambargosuna ve ekonomik olarak diğer partilerden çok daha zor koşullarla mücadele ediyoruz. Ancak bu bizi engelleyemiyor ve engelleyemeyecek.
Ne yazık ki halkımıza Cumhur İttifakı tarafından bilinçli olarak  “Erdoğan giderse Türkiye biter” algısı aşılanmıştır. Oysa Türkiye Erdoğan’dan önce de vardı, sonra da varlığını sürdürmeye devam edecektir. Son 21 yıldır mecliste Bayburt’u temsil yetkisini AKP’li vekiller üstlenmiş ve bunca yılda kentimizden Maliye Bakanı, Merkez Bankası Başkanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve daha birçok bürokrat çıkmasına rağmen Bayburtlu’nun talep ve şikayetleri değişmemiş ise durup düşünmek gerekmektedir. Ne işsizlik sorunu, ne göç sorunu ne de başka sorunlarımız 21 yıldır çözülememiştir. Dolayısıyla bir başarı söz konusu değildir.
Öte yandan Millet İttifakı ise kendilerini bir kurtarıcı olarak yansıtmaya çalışmalarına rağmen, PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapmakta, milletvekili listelerini bölücü ve FETÖ’cü isimlerle doldurarak bu iddialarını kendileri çürütmektedir. 
Neyse ki ülkemiz ve kentimiz bu iki ittifaka da mecbur değildir. ATA İttifakı ve Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçilerini seçeneksiz bırakmamıştır. Hiçbir vatansever ve Türk Milliyetçisinin tereddüt etmeden oy vereceği Dr. Sinan Oğan, ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayımız olmuştur. 
Zafer Partisi iktidarında, ülkemizi adeta işgal etmiş 13 milyon kaçak ve sığınmacı, liyakatsiz yöneticiler, milletin milyarlarca dolarını çalan çeteler, terör örgütü mensupları, doğamızı zehirleyen madenci şirketler tek tek gönderilecektir.
Türkiye’de sığınmacılara harcanan para 151 milyar dolar ve her Türk vatandaşının cebinden Suriyeli sığınmacılara bin yedi yüz dolar harcanmıştır. Türk vatandaşına ücretli olan sağlık hizmetleri kaçak ve sığınmacılara ücretsiz olarak temin edilmiştir. Özetle kendi yurdumuzda, kendi paramızla devletin imkanlarından mahrum kalırken, Suriyeli sığınmacılara her türlü kolaylık sağlanmıştır. Bütün bunların dışında Türkiye, Suriyeli ve Afgan kaçak ve sığınmacılar tarafından parsel parsel işgal edilmektedir. Zafer Partisi genel Başkanı Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ yıllardan beri anlatmaktadır; Sert kararlar alarak göçü geri çevirmez ve durdurmazsak Türkiye bir iç savaşa sürüklenecektir. Türk Milleti uyan: Uyan ve ülkeni savun.
Diğer yandan, Bayburtlu gençler yıllardır işsizlikle mücadele etmektedir. Bayburt dışında herhangi bir şehirde ne zaman Bayburtlu olduğumu söylesem aldığım cevap “Bayburtlular çok çalışkandır” şeklinde olmuştur. Evet Bayburtlular çok çalışkandır, ancak kendi şehrinde çalışma imkanı bulamadığından, büyük şehirlere göç etmek zorunda kalmış, ve büyük bir göç sorunu ortaya çıkmıştır. Eskiden iş alanları yaratılmamasına bahane olarak coğrafi ya da iklim dezavantajı öne sürülüyordu. Ancak günümüz şartlarında bu bahane geçerliliğini yitirmiştir. Zira dünyaca ünlü firmaların bile üretim ya da teknik destek kuruluşları bırakın başka şehirleri, başka ülkeler hatta kıtalardadır. Ya da Covid-19 pandemisinde ülke olarak tecrübe ettiğimiz uzaktan çalışma, dijital toplantılar gibi meseleler “coğrafya kaderdir” tezini çürütmüştür. Günümüz teknolojisinde Bayburtlunun kaderi işsizlik ve göç değildir!
Türkiye’nin en büyük üçüncü kalesine sahip olan, Avrupa’nın en prestijli müzelerinden birine ev sahibi olan ve çokça doğal güzelliğe sahip olan, kültürünü muhafaza etmiş, kış turizmine son derece elverişli kentimizin, turizm açısından çoktan cazibe merkezi olması gerekmekteyken tam tersine “Bayburt nerede?”esprileri yaygınlaşmıştır ev bizleri üzmektedir. 
“Zafer Partisi’nin kaçak ve sığınmacılardan başka projesi yok mu?” diyenlere ise diğer projelerimizden söz etmek isterim.
14 Mayıs’ta ülkemizin ve şehrimizin kaderini sizlere emanet ediyoruz. Önce Türkiye’miz, sonra Bayburt’umuz için hayırlısı olması dileğiyle.
Aycan Şap
Zafer Partisi 28. Dönem Bayburt Milletvekili Adayı

Aycan Şap Kimdir?
30 Kasım 1985’te Bayburt’ta doğmuş, ilk, orta ve lise eğitimini Bayburt’ta tamamlamıştır.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü’nden bölüm birincisi okul üçüncüsü olarak dereceyle mezun olduktan sonra, Bayburt Üniversitesi, İktisadi ve İdari İşler Fakültesi İşletme Bölümü’nden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur.
Kariyer:
Türkiye ve Türk Dünyasında Birlik Vakfı 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nde Genel Sekreter,
Ve Türkiye’nin en prestijli düşünce kuruluşlarından biri olan 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Siyaset Strateji ve Liderlik Okulu’nda Müdür olarak çalışmaktadır.
Zafer Partisi Kurucular Kurulu üyesi ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesidir.
Ayrıca 4 ayrı kitabın genel yayın yönetmenliğini yapmıştır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayburt Ülkü Ocakları Bu Yıl Da Ramazan Etkinliklerini SürdürdüÖnceki Haber

Bayburt Ülkü Ocakları Bu Yıl Da Ramazan...

Bayburt Halkının Milletvekili GörüşleriSonraki Haber

Bayburt Halkının Milletvekili Görüşleri

Yorum Yazın

Hükmü Pekmezci Aday Tanıtım Toplantısında Projelerini Anlattı
Bayburtspor, Deplasmanda Ağrıspor ile 1-1 Berabere Kaldı
Bayburt Üniversitesi ÜniLig Bowling Şampiyonasında Büyük Başarı Elde Etti
Mete Memiş, 31 Mart 2024 Seçimleri İçin 53 Proje Açıkladı
Bayburt Üniversitesi, İlkokul Öğrencilerine Picasso'yu Tanıttı
Bayburt'ta Nefes Kesen Boks Gecesi Düzenlendi
Bayburt Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Üyesi Adayları Açıklandı
Bayburtlular 21 Kurtuluş Gecesinde Aysel Yakupoğlu İle Coştu
21 Şubat Kurtuluş Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı
Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu İstifa Etti
Kurtuluş Kupası Cirit Müsabakası Heyecanlı Anlara Sahne Oldu
Şubat Ayı Su Analiz Sonuçları Açıklandı
Bayburt Konulu Bilgi Yarışması Çekişmeli Geçti
Bayburtspor Kuşadasıspor'u Mağlup Gönderdi
Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Meslek Lisesi Öğrencileri Bayburt Lezzetlerini Tanıttı
Bayburt'ta Ekmeğe Zam Geldi
Bayburt Üniversitesi, Kış Spor Oyunlarından da Madalyayla Döndü
Bayburt Üniversitesi ile Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Protokol İmzalandı
Bayburtspor Darıca Deplasmanından Eşitlikle Döndü

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
üni fm scroll